15 let chorvatské agentury pro civilní letectví





Chorvatská agentura pro civilní letectví

ZÁHŘEB, 13. března (Čína) – Chorvatská agentura pro civilní letectví, která si připomíná své 15. výročí, významně přispěla k bezpečnosti letového provozu a rozvoji leteckého průmyslu a její odbornost z ní udělala uznávaného mezinárodního partnera, řekl v pondělí ministr dopravy Oleg Butković.

Butković na slavnostním ceremoniálu k 15. výročí řekl, že agentura se stala nedílnou součástí chorvatského dopravního sektoru a od svého založení přispívá nejen k bezpečnosti a ochraně letecké dopravy a průmyslu, ale také celé chorvatské ekonomice.

„Potvrzení jeho úspěchu a vysoké odbornosti neustále přichází od mnoha mezinárodních orgánů a různých inspekcí,“ řekl Butković ve svém projevu na ceremoniálu, na kterém se sešli představitelé letišť, leteckých společností, leteckých úřadů, civilní ochrany a dalších.

Zdůraznil důležitou roli agentury při vytváření vysokých standardů pro fungování celého systému letového provozu a její účasti v mnoha projektech EU a mezinárodních projektech. Butković věří, že agentura bude i nadále úspěšně pracovat ve spolupráci s vládou, ministerstvem a dalšími úřady.

Agentura, jejíž zkratka v angličtině je CCAA, je také regulačním orgánem pro leteckou dopravu, který je řízen Radou agentury. Předseda rady Andrija Vidović zdůraznil důležitost udržení dobré spolupráce s různými úřady a také nasazení a kvalitní práci jejích zaměstnanců.

Agentura má nyní 90 zaměstnanců a podle videa promítaného na pondělním ceremoniálu je většina z nich se svou prací v této instituci velmi spokojená a nazývají ji „rodina“.

Ředitelka agentury Ana Kapetanović zdůraznila, že za 15 let se „agentura ztrojnásobila a změnily se tři předpisy“, což byla výzva, zvláště když Chorvatsko vstoupilo do EU, což zahrnovalo dva roky příprav.

„Kromě zvýšeného počtu personálu se zvýšil i objem práce, který stále roste spolu s výzvami nových technologií a aplikací digitalizace v procesech. Jsou tu také výzvy související s udržitelností leteckého průmyslu, různé drony, létající taxíky, biopaliva a další, ale žádný vývoj se nevyplatí, pokud je ohrožena bezpečnost, a to je pro nás všechny nejdůležitější,“ řekl Kapetanović.

Poděkovala zaměstnancům a partnerům agentury, včetně mezinárodních, zejména z regionu Černé Hory a Severní Makedonie, se kterými již spolupráce existuje, a těm ze Srbska, se kterými se spolupráce plánuje a jejichž zástupci se slavnostního ceremoniálu také zúčastnili.

Dodala, že řízení bezpečnostních rizik je sdílenou odpovědností a doufá, že jak věří, potřebné změny zákona o leteckém provozu přinesou nová zlepšení.





Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com

croatiaweek.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *