Chorvatské ženy porazily Srbsko a dostaly se do čtvrtfinále mistrovství Evropy ve vodním pólu

(Foto kredit: European Aquatics/Aniko Kovacs)

V Eindhovenu zaznamenala chorvatská ženská reprezentace v osmifinále mistrovství Evropy pozoruhodný návrat, když porazila Srbsko 11:8.

Toto vítězství přišlo poté, co Chorvatsko v poločase prohrávalo 7:4. Tímto vítězstvím si chorvatský tým vodního póla zajistil postup do čtvrtfinále, které je naplánováno na zítra v 16:00 proti mistrům Evropy Španělsku.

Srbsko se brzy ujalo vedení, v první čtvrtině vedlo 3:1, ve druhé 5:3 a 6:4. Mezi chorvatskými hráči bylo cítit mírné napětí vzhledem k předchozím třem dnům a třem přesvědčivým porážkám, i když proti mnohem silnějším soupeřům. Srbsko mezitím vstoupilo suverénně se třemi vítězstvími.

Na začátku třetí čtvrtiny zvýšilo Srbsko v čele s Miličevićem svůj náskok na 7:4. V tu chvíli panovaly obavy o výsledek. Pokud však mezi diváky panoval strach, v chorvatských řadách chyběl. Strhla se malá chorvatská smršť – Brnetić a Magdalena Butić do konce třetiny stáhli rozdíl na jednu branku (7:6).

Na začátku druhého nastal obrat. Jelena Butićová vyrovnala (7:7), po ní z protiútoku skórovala Iva Rožić (8:7). To znamenalo naše první vedení, přesně 5,59 minuty do konce hry. Srbsko srovnalo skóre (8:8), ale třemi po sobě jdoucími góly v posledních dvou minutách (J. Butić 2 a Rožić) si Chorvatsko zajistilo výrazné vítězství.

Kiara Brnetic:

Doufali jsme, že se oddělíme mnohem rychleji a začátek zápasu byl pro nás náročný. Jasně jsme se ale shodli – hra trvá 32 minut a v žádném okamžiku se nevzdává. To vedlo k vítězství. Se srbskými hráči se známe, protože se často střetáváme; rivalita je intenzivní, takže tyto zápasy jsou nejtěžší. Je to proto, že se příliš dobře známe, takže je těžké překvapit.

Bruno Sabioni, chorvatský trenér:

Nebylo to pro nás snadné vstoupit se třemi prohrami proti jejich třem výhrám. Cítili jsme to napětí, ale v týmu máme úžasnou chemii. I když jsme byli pozadu, nenechali jsme si hlavu klesnout a zachovali si sebevědomí. Tato hra to ukázala. Za stavu 7:4 pro Srbsko už se jejich hráči usmívali a tehdy jsme cítili, že na ně máme. Jsem za tyto dívky tak šťastný a doufám, že je to bude motivovat dále.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com