Dubrovník slavil bez ztráty setu v hale ‚Dinko Lukarić‘ a pak přišel výsledek derby 17.

Drenova – Dubrovník 0:3je to šestnácté vítězství týmu z Gospina polje, a to již 17. kolo.

Jaké to bylo v Rijece, v hale ‚Dinko Lukarić‘? První set byl 25:19 pro lídra druhé třídy Dubrovník, po sérii 4:0 vedl 10:6 a poté už nedovolil hostiteli dostat se z manka. Druhý a třetí set vyhrál 25:20. Drenová ve druhém nevedla jako v prvním (3:1 a 4:3). Dubrovník vedl 4:0, poté sérií 6:0 měl 14:5, poté 23:15, poté 24:19. Využil druhý setbol. Třetí sada? Drenova 2:0, 3:2, 4:3, 6:4, 7:5, 8:7 a 9:8 a poté série Dubrovníku 5:0, který vedl 24:17. Využil čtvrtý mečbol a po hodině a 12 minutách hry soud ukončil.

Kdo je pod vedením Leonard Barić a Maje Eres vyhrál pro Dubrovník v Rijece? Mia Obradović, Lara Dežulović, Manuela Karač, Matea Vuletić, Mia Vukas, Doris Buzolić, Franco Julia Oliveira, Milica Đukić, Laura Gnjatović, Gabriela Stipanović, Iva Maslač, Marija Kristić a Laura Prkačin.

Kromě oslav v Rijece potkal Dubrovník porážka prvního souputníka, týmu Veli top, která prohrála v automobilovém derby doma s olympiády za stavu 0:3 (23:25, 21:25, 23:25) a nyní jsou jeho výhodou opět tři výhry. Dubrovník má poměr výher a proher 16/1. O druhé místo se 13/4 se dělí Veli vrh, Olimpik a další tým ze Záhřebu Mládí. Pula je pátý s 12/5, Dren šestý s 9/7, Varaždin a Sinj každý má 7/9, Vinkovci 6/10…

Dubrovník vítá Varaždin v dalším, 18. kole. Do konce zbývá ještě pět kol. Od druholigové sezony v Gospina polje na pětku uplynula dlouhá doba. Už se uvažuje o finále sezony, pro kvalifikaci do Superligy příští sezony je potřeba získat desáté místo z nejvyšší příčky. Pokud se to podaří, sezona bude za deset!

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com