Varnica na Lapadu, Popić na Makarské a ve Stanovi kdo bude, když ne svým vlastním, a tehdy se trefil!

Vodice: Vodice – Zagora 0:2, Rozdělit: RNK Split – Uskok (probíhá, od 16:30), Zadar: Zadar – Neretva 3:2, Vlastnictví: Chorvatský rytíř – Sloga Mravince 3:0, Makarská: HRNK Zmaj – Neretvanac 0:1, Dubrovník: GOŠK Dubrovník 1919 – GOŠK (KG) 0:1, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Junák 1:0, odloženo Omiš – Kamen.

Objednat: 1. Zadar 38 bodů, 2. Zagora 35 bodů, 3. Primorac (BNM) 32 bodů, 4. Junak 31 bodů, 5. GOŠK (KG) 31 bodů, 6. Chorvatský rytíř 30 bodů, 7. Omiš (hra méně ) 26 bodů, 8. Skok (méně hry) 23 bodů, 9. Sloga 22 bodů, 10. Neretva 20 bodů, 11. Neretvanac 19 bodů, 12. Vodice 18 bodů, 13. Kamen (o zápas méně) 15 bodů, 14. HRNK Zmaj 12 bodů, 15. RNK Split (o zápas méně) 12 bodů, 16. GOŠK Dubrovník 1919. 9 bodů.

David Varnica rozesmutnil Lapada, opustil ho GOŠK Dubrovník 1919. s prázdnou v obou pokusech této sezóny proti GOŠKz Kaštel Gomilica. V Kaštel Gomilica to bylo z dubrovnického rohu 0:4 a nyní 0:1. Varnica skórovala v 19. minutě, odražený míč po obraně Dada Kristić doklepl do sítě. Byl to jediný gól v utkání 17. kola.

Sestava Dubrovníku na jaře je přesně taková, jaká byla v obou zkouškách proti jmenovci z Kaštel Gomilica. Nejprve venku 0:4, na začátku jarní části byl poražen Slabiky v Mravincích a nyní s prázdnou při prvním domácím vystoupení ve druhé části sezony. Porážka 0:1. Nedojde ve druhém díle k opakování prvního? Nezapomíná se, že sezona byla zahájena šesti porážkami, že první vítězství zaznamenal až ve 12. kole…

PO OBRAZOVÉ KNIZE ZÁPASU GOŠK DUBROVNIK 1919 – GOŠK KAŠTEL GOMILICA

Rozdíl je v tom, že sezona začala mateřskou školou a teď by to měl být jiný příběh, upozorňuje dubrovnický klub zejména po zimním přestupovém období.

A při čekání na probuzení Lapada, Rodák z Neretvy, který v této sezóně vyhrál doma jediný zápas, na svou Podvornici ztratil 13 bodů, slaví třetí zápas venku. „Plava Makinja“ vyhrála v Makarské 1:0 Draka s hitem Mario Popić v 65. minutě. Ve středu hrála Neretva proti 0:0 Přímorka z Biogradu na Moru, nyní 1:0 u přímého soupeře GOŠK Dubrovník 1919 v boji o udržení.

Neretva na začátku jara vyhráli 2:1 chorvatský dobrovolník doma a teď je poražena vůdcem, Zadara v přestávce utkání za stavu 3:2. Vedla 1:0 (Antonio Raguz ve 45. minutě), poté 2:1 (Fran Ćavar v 57. minutě)… Zadar vyrovnal na 1:1 ve druhé minutě nastaveného času v prvním poločase (Bruno Grgić), za stavu 2:2 v 77. minutě (Domagoj Muić), a dosáhl vítězství gólem z Metkovace Mihovil Šutala ve třetí minutě prodloužení. Šutalo hrál do roku 2017 za metkovské „modrobílé“…

Unesic: Zagora – Primorac (BNM), Sinj: Hrdina – HRNK Zmaj, Ohromený: Neretvanac – GOŠK Dubrovník 1919, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – chorvatský rytíř, Mravenci: Sloga – Zadar, Metkovič: Neretva – Omiš, Ivanbegovin: Kamen – RNK Split, Klis: Uskok – Vodice.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com