Chorvatsko po výhře nad Německem odchází na olympijské hry

Chorvatsko si zajistilo místo na olympijských hrách vítězstvím nad Německem

Německo vs Chorvatsko, olympijský kvalifikační turnaj 2, Hannover, Německo, 16.03.2024 (Foto kredit © Jozo Cabraja / kolteifff)

Chorvatské házenkářky porazily v sobotu ve 2. kole olympijského kvalifikačního turnaje 2 v Hannoveru Německo 33:30.

Vítězství znamená, že si Chorvatsko zajistilo místo na olympijských hrách v roce 2024 v Paříži. To se potvrdilo, když Rakousko později v průběhu dne porazilo Alžírsko.

Pro nového chorvatského trenéra Dagura Sigurdssona to byl začátek snů.

Padesátiletý bývalý reprezentant Islandu převzal funkci hlavního trenéra Chorvatska před olympijskou kvalifikací a nyní má na kontě dvě vítězství ve svých prvních dvou zápasech.

Jeho prvním zápasem byl úvodní olympijská kvalifikace proti Rakousku, kterou Chorvatsko vyhrálo 35:29.

Sigurdsson udělal pro dnešek jednu změnu oproti dnešnímu zápasu, když nahradil Marka Mamiće Filipem Vistoropem.

Olympijský kvalifikační turnaj 2,

(Foto kredit © Jozo Cabraja / kolektivf)

Chorvatsko od začátku dominovalo, v 6. minutě vedlo 4:0. Navzdory německému úsilí si Chorvatsko udrželo kontrolu a v poločase vedlo 16:10.

Ve druhém poločase Německo snížilo náskok, ale Chorvatsko se drželo a zajistilo si vítězství 33:30.

Dominik Kuzmanović předvedl 9 zákroků a Ivan Martinović vstřelil 8 gólů. Chorvatští fanoušci se nyní mohou těšit na sledování svého týmu na olympijských hrách letos v létě v Paříži.

Chorvatsko vyhrálo dvě zlaté olympijské medaile. Poprvé vyhráli zlato v roce 1996 a druhé vyhráli o osm let později v roce 2024.

Házená na Letních olympijských hrách 2024 v Paříži se bude konat od 25. července do 11. srpna 2024. Přípravné zápasy se odehrají v South Paris Arena 6, zatímco závěrečná fáze se bude konat na stadionu Pierra Mauroye v Lille.

Formát turnaje, nezměněný od roku 2000 pro muže a 2008 pro ženy, zahrnuje dvanáct týmů rozdělených do dvou skupin. Budou soutěžit v zápasech s každým, po kterých následují vyřazovací fáze pro nejlepších osm týmů, včetně čtvrtfinále, semifinále a finále o zlaté a bronzové medaile.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com