Chorvatsko porazilo Tunisko a dostalo se do finále série FIFA v Egyptě

Chorvatsko se dostalo do finále série FIFA 2024 v Egyptě poté, co v sobotu večer v Káhiře porazilo Tunisko po penaltovém rozstřelu.

Skóre bylo po 90 minutách uzamčeno na 0:0 a zápas rozhodly penalty, které by vyhrálo Chorvatsko 5:4.

Za Chorvatsko by chyběli Nikola Vlašić a Josip Juranović, ale brankář Ivica Ivušić by zachránil tři tuniské penalty.

Turnaj, na kterém se účastní také Egypt a Nový Zéland, je využíván hlavně jako týmové cvičení pro trenéra Zlatka Daliće, když začíná přípravu na Euro 2024.

Chorvatsko, které poprvé hraje ve zbrusu novém venkovním dresu, začalo s nejsilnější dostupnou sestavou.

Joško Gvardiol se ujal své zvyklejší role levého středního obránce, zatímco ve středu zálohy nastoupilo zkušené trio kapitán Luka Modrić, Marcelo Brozović a Mateo Kovačić.

Tunisko, které se umístilo na 29. místě na světě, mělo jasný herní plán, dostat všechny muže za míč a čekat na příležitost k protiútoku.

Chorvatsko kontrolovalo držení míče, i když tempo v úvodních fázích spíše připomínalo trénink.

Tunisko by v prvním poločase dalo míč do sítě ze standardky, ale VAR by to vyloučil pro ofsajd.

Šancí bylo málo, ale hra se otevřela více, jakmile ve druhém poločase došlo k řadě změn.

Gvardiol se prosadil hlavou a velkou šanci mělo i Tunisko hlavičkou zepředu, do konce zbývalo 15 minut. Marco Pašalić se přiblížil v prodloužení, ale zápas by rozhodovaly penalty.

Hostitelský Egypt si v pátek večer v prvním semifinále udržel svou nedávnou sérii bez porážky proti Novému Zélandu výhrou 1:0 na Cairo International Stadium.

Chorvatsko se nyní ve finále v úterý 26. března v Káhiře střetne se sedminásobným africkým šampionem Egyptem.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com