Úžasný wimbledonský běh Donny Vekićové končí v semifinále

Sport
Donna Vekic

Donna Vekić (Foto kredit: Petr Menzel/CC BY-SA 2.0)

LONDÝN, 11. července 2024 – Úžasná jízda Donny Vekić ve Wimbledonu skončila dnes odpoledne v Londýně v semifinále.

Vekić (28) usilovala o to, stát se první Chorvatkou, která si zahraje finále Wimbledonu, ale po čtvrtečním titánském souboji se sedmou nasazenou Jasmine Paoliniovou z Itálie na centrálním kurtu zaostala.

Chorvatka, která hraje na svém 43. grandslamu, předvedla skvělý začátek, brejkla Paoliniovou brzy v prvním setu, než znovu brejkla, aby první set získala 6-2 za něco málo přes 35 minut.

Vekić pokračoval v tlaku a ve druhém setu měl brzy šanci na brejk, ale nedokázal to využít. Oba hráči si drželi svá podání až do 10. hry, kdy by Paolini brejknul a získal set 6-4.

Vekić by brejk hned na začátku rozhodujícího setu, ale Ital by brejk a zvýšil na 3-3. Chorvatka by brejkla rovnou zpět, ale znovu by podávala, protože obě hráčky se začaly snažit udržet.

Nakonec by se zápas rozhodl v tie-breaku, a přestože Vekić měla mečboly, byla by to Paolini, kdo by držel nervy a nakonec by vyhrála. 2-6, 6-4, 7-6 (10-8) za necelé tři hodiny.

To je nyní stejně nejlepší výkon Chorvatky ve Wimbledonu. Mirjana Lučić-Baroni také dosáhla semifinále v roce 1999.

Před dneškem bylo Vekićovým nejlepším výkonem na grandslamu dosažení čtvrtfinále na Australian Open v roce 2023 a na US Open v roce 2019.

Paolini se nyní střetne s vítězkou druhého semifinále mezi Barborou Krejčíkovou a Elenou Rybakinou.

Finále je naplánováno na sobotu 13. července.