Chorvatsko porazilo Španělsko a postoupilo do semifinále olympijského vodního póla

• v
    Sport
olympiády ve vodním pólu v chorvatsku

Fotografický kredit HVS / Andrea Staccioli (DBM)

Chorvatsko si po fantastickém čtvrtfinále proti Španělsku zajistilo postup do semifinále olympijského turnaje ve vodním pólu v Paříži.

Chorvatsko bylo působivé od začátku do konce ve středu proti Španělsku, týmu považovanému za jednoho z favoritů na zisk zlata.

Chorvatsko začalo skvěle a po první čtvrtině vedlo 2:0.

Obzvláště působivá byla obrana týmu, brankář Marko Bijač provedl několik zásadních zákroků, aby Španělsko v tomto období udržel bez skóre.

Do poločasu Chorvatsko zvýšilo své vedení na 6:3.

Ve třetí čtvrtině si Chorvatsko udrželo tempo a zvýšilo svůj náskok na 8:5.

Španělsko se bránilo tím, že na začátku poslední čtvrtiny vstřelilo dva nezodpovězené góly a skončilo 8:7, ale Chorvatsko udrželo tlak, když to bylo nejvíce potřeba, a znovu získalo svůj dvougólový polštář.

Španělsko mělo šanci zúžit ztrátu jen něco málo přes minutu, ale byl to opět Bijač, kdo je popřel a Chorvatsko by se drželo vítězství 10-8.

Vítězství Chorvatska proti Španělsku přišlo po náročné prohře s USA v jejich posledním zápase ve skupině.

V dalších čtvrtfinálových zápasech se střetne Austrálie s USA, Srbskem a Řeckem, Maďarsko se utká s Itálií. Chorvatsko se v semifinále utká buď s Itálií, nebo s Maďarskem.

Chorvatsko se na poslední olympiádě v Japonsku v roce 2021 dostalo do čtvrtfinále a v roce 2016 získalo stříbro v Riu de Janeiru. Poslední zlatou medaili získali v Londýně v roce 2012.