Chorvatský tým vodního póla získal stříbrnou olympijskou medaili

• v
    Sport
Chorvatský tým vodního póla

(Foto: HVS/Giorgio Scala/DBM)

PAŘÍŽ, 11. srpna 2024 – Chorvatsko získalo stříbrnou medaili na turnaji ve vodním pólu na olympijských hrách v Paříži.

Chorvatsko vedené trenérem Ivicou Tučákem prohrálo v neděli odpoledne 13:11 ve finále se Srbskem a získalo stříbrnou medaili.

Chorvatsko nyní získalo tři olympijské stříbrné medaile, další dvě přišly v Riu de Janeiru 2016 a Atlantě v roce 1996.

Mají také jednu zlatou olympijskou medaili z Londýna v roce 2012.

Chorvatsko začalo dobře, ale po brzkém vedení bylo v úvodní čtvrtině celé Srbsko.

Luka Bukic z Chorvatska během semifinálového zápasu mužů ve vodním pólu mezi týmem Maďarsko (bílé čepice) a týmem Chorvatsko (modré čepice) na olympijských hrách v Paříži 2024 v La Defense Areně v Paříži (Francie), 9. srpna 2024.

Srbsko dokázalo snadno proměňovat své šance, zatímco Chorvatsko se snažilo své útoky co nejlépe využít. Srbsko by na konci čtvrtiny vedlo 5:2.

Chorvatsko začalo druhou čtvrtinu dobře, jako první se po dobrém pohybu trefil Luka Lončar. Srbsko rychle odpovědělo a obě strany obchodovaly s cíli Srbsko zakončilo čtvrtinu 8-5 vepředu.

Chorvatsko potřebovalo velkou třetí čtvrtinu, aby se vrátilo do hry, ale stejně jako předchozí dvě čtvrtiny se nedokázalo rozběhnout a dovolilo Srbsku v klidu skórovat.

Ivica Tučák, hlavní trenér chorvatského týmu, hovoří s týmem během semifinálového zápasu mužů ve vodním pólu mezi týmem Maďarsko (bílé čepice) a týmem Chorvatsko (modré čepice) na olympijských hrách v Paříži 2024 v La Defense Areně v Paříži ( Francie), 9. srpna 2024.

Chorvatsko mělo poslední čtvrtinu na to, aby srovnalo manko 11-8, ale nakonec to byl příliš náročný úkol se Srbskem silným v obraně a muselo by se spokojit se stříbrem.

Chorvatsko mělo dnes potíže s většinou útoků s hráčem navíc a doplatilo by na to.

Za Chorvatsko skóroval Jerko Marinić-Kragić 3, Loren Fatović 2, Konstantin Charkov 2, Luka Lončar 1, Maro Joković 1 a Josip Vrlić 2.

olympiády ve vodním pólu v chorvatsku

Fotografický kredit HVS / Andrea Staccioli (DBM)

Bez ohledu na dnešní výsledek to byl pro Chorvatsko fantastický turnaj, kdy v semifinále porazilo jak favorizované Španělsko, tak silný maďarský tým.

Rok 2024 byl úžasný rok, protože Chorvatsko hrálo ve třech finále – mistrovství světa a Evropy a nyní olympijské hry.