Dinamo Záhřeb si zajistilo místo v Lize mistrů

• v
    Sport
Dinamo Záhřeb

Dinamo Záhřeb do Ligy mistrů 24/25

Dinamo Záhřeb si zajistilo své místo v Lize mistrů UEFA 2024/25 po důrazném celkovém vítězství 5:0 nad ázerbájdžánským mistrem Qarabagem v play off.

Chorvatský šampion předvedl suverénní výkon v obou zápasech, když doma v Záhřebu vyhrál 3:0 a v odvetu v Ázerbájdžánu 2:0.

Ve druhém zápase hraném dnes večer v Baku prodloužilo Dinamo Záhřeb svou výhodu v prvním zápase solidní výhrou 2:0. Těsně před poločasem otevřel skóre Marko Pjaca. Zápas byl účinně zpečetěn ve druhém poločase, když si Qarabag inkasoval vlastní gól.

Finanční neočekávané

Kvalifikace do skupinové fáze Ligy mistrů UEFA přichází s významnými finančními odměnami. Úspěch Dinama Záhřeb jim vynesl značných 35 milionů eur.

Nový formát Ligy mistrů UEFA

Kvalifikace Dinama Záhřeb znamená, že se nyní zúčastní nově přepracované Ligy mistrů UEFA, která prošla významnými změnami pro sezónu 2024/25.

Tradiční skupinová fáze byla nahrazena jedinou ligovou fází, ve které bude hrát všech 36 zúčastněných týmů.

Tento nový formát zaručuje každému klubu minimálně osm zápasů, každý proti jiným soupeřům, se čtyřmi zápasy doma a čtyřmi venku.

Osm nejlepších týmů z této ligové fáze automaticky postoupí do vyřazovací fáze. Týmy, které skončí mezi devátým a 24. místem, vstoupí do dvoukolového play-off, aby si zajistily místo v posledních 16. Tato nová struktura zajišťuje konkurenceschopnější a pestřejší zápasy, přičemž každý bod je v boji o postup rozhodující.

The Draw

Losování Ligy mistrů UEFA 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 29. srpna v Grimaldi Forum v Monaku od 18:00.