Bývalí hráči ‚zničili‘ Narančaste: v souboji ‚zraněných‘ opustil Cibosi Baldekina se zdviženýma rukama

V souboji „na ránu“ byl Cibona úspěšnější než Šibenka. Oranžští na svém Baldekinu tak nedokázali zopakovat úspěch z Draženova domova, kde v první části sezony poprvé v historii porazili Cibos v Záhřebu.

Šibenka měla plný bodový zápis, ale zranění Skorić, Lukić, Pleadin a Šarić do něj byli zapsáni jen formálně. Také nově příchozí Černohorec Starovlah dosud nezískal právo vystupovat. Nakonec po tříapůlměsíční pauze hrál centr Topolović, ale dlouhou pauzu opravdu cítil.

Zato Cibona hraje téměř celou sezonu na domácím šampionátu s pěti seniory. Ani to ale nezabránilo týmu Dina Repeši, aby Baldekin opustil se zdviženýma rukama.

Šibenka tuto hru podle starého špatného zvyku otevřela slabě. Především v prvních 15 minutách přehráli Záhřebští domácí ve všech segmentech hry.

Hosté tak měli ve 14. minutě po trojici Aranitoviće obrovské plus 22 (36:14). V těchto chvílích se Narančsate stali osudnými šibenický rodák Radovčić, který výborně dirigoval hru Cibony, a bývalý hráč Šibenky Bundović, který byl v útoku nezastavitelný.

Teprve na konci prvního poločasu se probral Američan Foreman a několika zákroky zmírnil vedení Cibony na (46:30) při přechodu do velké přestávky.

Šibenka byla na začátku druhého poločasu v dobrém rytmu. Foremana doplnil Babić, který odehrál fantastický druhý poločas, a tak se domácí nakonec na začátku poslední části dostali pod deset (58:67).

Kdykoli se však Wolves zasekli, vytáhli trumf Radovčić a Bundović, kteří ‚zničili‘ svůj bývalý klub.

Jinak stojí za zmínku, že zápas se hrál ve skvělé atmosféře. Už to bylo dávno, co byl Baldekin tak dobře naplněný. Jako za starých dobrých časů se opět žádal vyšší lístek. Publikum sedělo i na schodech a našli se i tací, kteří stáli na tribunách.

Není pochyb o tom, že náš basketbal křičí po takové atmosféře, jakou na zápase s Cibonou zajistilo publikum Šibeniku.

Šibenik – Cibona 75:89 (12:28, 18:18, 20:18)

ŠIBENIK – Hala na Baldekinu. 1200 diváků.Rozhodčí. Josip Jurčević, Martin Vulić a Frane Mjeda.

Šibenik: Skorić, Lukić, Klarin (20), Pleadin, Howard (2), Foreman (19), Babić (30), Topolović (2), Perković (2), Šarić, Škugor, Brajković.

Cibona: Radovčić (28), Perasović (20), Majcunić (6), Crnogorac, Aranitović (10), Ferderber (1), Bandov, Krizmanić, Kujundžić, Bundović (24).

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com