Ivan Erslan debut v UFC v Paříži

Ivan Erslan vstupuje do ringu (gol.dnevnik.hr/screenshot)

Po více než osmi letech se Chorvat probojoval na soupisku přední světové MMA organizace UFC.

Chorvat Ivan Erslan debutoval v UFC dnes večer na UFC Fight Night v Paříži, kde se utkal s Ionem Cuțelabou.

Po třech kolech Chorvatsko prohrálo dělené rozhodnutí, kdy rozhodčí zápas ohodnotili poměrem 28–29, 29–28, 29–28 ve prospěch Moldavska.

1. kolo

Živě zobrazeno gol.dnevnik.hr v Chorvatsku začal Erslan boj opatrně a čekal, až Cuțelaba udělá první krok. Po 40 sekundách zasadil Erslan svůj první smysluplný úder a dopadl čistě.

Cuțelaba odpověděl rotujícím úderem, srazil Erslana zpět, ale bez většího poškození. Když se boj přesunul do druhé minuty, došlo k první vážné výměně úderů, i když ani jeden ze stíhaček nezasadil rozhodující úder.

Erslan obhajoval takedown uprostřed kola a pokračoval v boji. V závěrečných dvou minutách zasadil Cuțelaba solidní střelu a položil Erslana na plátno, i když se chorvatský bojovník rychle postavil na nohy.

Brzy poté Cuțelaba zajistil sundání, ale Erslan se rychle vrátil na nohy a dvojice se nakonec zaklesla do klece. Erslanovi zbývalo 30 sekund, ale nic tak výrazného, ​​aby změnilo tempo.

(gol.dnevnik.hr/screenshot)

2. kolo

Druhé kolo začalo pomaleji, ani jeden ze stíhaček nezaútočil v první minutě smysluplným útokem, dokud se Erslan nepřipojil silnou střelou.

Cuțelaba se usmál a uznal dopad. Ve druhé minutě začaly znovu vážné výměny a Erslan dokázal zasadit několik čistých úderů. V polovině kola zaznamenal Cuțelaba další takedown a vzal Erslana za záda. Krátce se pokusil o udušení, ale Erslan utekl a po minutě a půl se postavil na nohy. Cuțelaba zaznamenal další takedown, ale 30 sekund před koncem kola Erslan otočil pozici, ačkoli Cuțelaba dokázal uzavřít kolo navrch.

3. kolo

Erslan si uvědomoval, že potřebuje skončit v posledním kole, zajistil si takedown a brzy dosáhl nejvyšší pozice, což vytvořilo potenciál pro značné poškození. Cuțelaba se však dobře bránila zespodu a Erslan se snažil zasadit vážné údery.

V polovině kola se Cuțelaba pokusil vstát, ale Erslan rychle zareagoval a převzal boční kontrolu. Navzdory této výhodné pozici se Erslanovi nepodařilo způsobit značné škody a Cuțelaba se po minutě a půl dokázal znovu postavit. Místo toho, aby se Erslan snažil zakončit na nohou, rozhodl se vrátit boj zpět na zem.

Vypadalo to, jako by si Erslan neuvědomoval potřebu ukončit boj knockoutem nebo podrobením. Soustředil se na kontrolu kola, ale nestačilo to na vítězství. Cuțelaba v jednu chvíli otočil situaci a kontroloval poslední okamžiky boje, dokonce si pět sekund před koncem zajistil takedown, který jednomyslným rozhodnutím zpečetil svou výhru.

Bodovací karty rozhodčích nabídly mírné překvapení, jeden rozhodčí dal zápas Erslanovi, ale nestačilo to. Dva rozhodčí přisoudili zápas Cuțelabovi, který zaslouženě slavil vítězství.

Naposledy mělo Chorvatsko mužského bojovníka v UFC na UFC Fight Night 86 v Zagreb Areně, kdy se Filip Pejić utkal s Damianem Stasiakem.

Mezi chorvatské bojovníky, kteří soutěžili pod hlavičkou UFC, patří Mirko ‚Cro Cop‘ Filipović, Igor Pokrajac, Goran Reljić a Filip Pejić. V oktagonu UFC se výrazně prosadili i američtí bojovníci chorvatského původu Pat Miletich a Stipe Miocic.

Erslan nyní pokračuje v tradici chorvatských bojovníků a hrdě reprezentuje Chorvatsko na největší scéně bojového světa po boku chorvatské bojovnice Ivany Petrović.