Chorvatská teenagerská senzace Zrinka Ljutić druhá ve Světovém poháru v obřím slalomu na Slovensku

19letá chorvatská lyžařka Zrinka Ljutićová se poprvé postavila na stupně vítězů Světového poháru

(Foto: Zrinka Ljutić/Instagram)

Chorvatská náctiletá lyžařka Zrinka Ljutić, která se i nadále zapsala do historie chorvatského lyžování, skončila v neděli v obřím slalomu Světového poháru ve slovenské Jasné na druhém místě.

Po impozantním sobotním čtvrtém místě v obřím slalomu v Jasné dosáhla 19letá senzace ještě pozoruhodnějšího úspěchu, když si v neděli zajistila druhé místo ve slalomu.

Její čas 1:48,35 znamenal nejen osobní rekord, ale také upevnil její postavení vycházející hvězdy ve světě alpského lyžování.

Jen o 14 setin sekundy před Chorvatkou skončila Mikaela Shiffrinová, která se zasloužila o rekordní 95. vítězství ve Světovém poháru.

V soutěži v kousání hřebíků dala Ljutić Mikaelu Shiffrinovou o peníze a vyvinula silný tlak, než si Shiffrinová nakonec zajistila vítězství.

Třetí skončila Anna Swenn-Larssonová s mankem 81 setin sekundy.

Ve Světovém poháru debutovala v pouhých 16 letech v roce 2020 a její účast na zimních olympijských hrách v roce 2022, kde soutěžila ve slalomu i obřím slalomu, dále ukázala její schopnosti na mezinárodní scéně.

Ljutić již zanechal nesmazatelnou stopu v historii chorvatského lyžování. Jako členka chorvatského lyžařského klubu Žuti Macak v Záhřebu si na juniorském mistrovství světa v Kanadě v roce 2022 zajistila historickou zlatou medaili.

Tento triumf byl nejen osobním úspěchem, ale také historicky první zlatou medailí, kterou kdy chorvatská žena získala na mistrovství světa juniorů FIS.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com