Chorvatsko a Polsko odehrály ve Varšavě napínavou remízu

• v
    Sport
Chorvatsko Polsko

Chorvatsko slaví po gólu Petara Sučiće

Chorvatsko a Polsko dnes večer uhrály napínavou remízu 3:3 v zápase Ligy národů UEFA na stadionu PGE Narodowy ve Varšavě.

Raketa levou nohou z hranice šestnáctky od Borna Sosa a debutové internacionální góly Petara Sučiće a Martina Baturiny pomohly Chorvatsku dostat se dopředu po gólu, ale Polsko ve druhém poločase zkazilo párty.

Chorvatsko by muselo hrát posledních 13 minut s 10 muži poté, co byl brankář Dominik Livaković kontroverzně vyloučen za neuváženou hru.

Polsko začalo na lavičce hvězdného útočníka Roberta Lewandowského, za Chorvaty stále chyběl Mateo Kovačić.

Úvodních 15 minut bylo celých Polsko, protože Zlatko Dalić se nedokázal usadit v utkání.

0-1 (5′)

Kapitán Piotr Zieliński se ocitl na levé straně uvnitř vápna a jeho curlingový úder by překonal skok Dominika Livakoviće na levou stranu.

Netrvalo dlouho a Chorvatsko se dostalo na úroveň.

1-1 (19′)

Z přímého kopu se míč vysypal k Bornovi Sosovi, který čekal na kraji vápna, a ten by volejem zasáhl okázalým zákrokem.

Chorvatsko jde vpředu.

1-2 (24′)

Záložník Dinama Záhřeb Petar Sučić se po nádherném míči svého klubového spoluhráče Martina Baturiny ocitl volný v šestnáctce a Šučić by ho v klidu navedl do vzdálenějšího rohu na svůj debutový gól za svou zemi.

Dva za dvě minuty.

1-3 (26′)

Sučić a Baturina by se znovu spojili a tentokrát by to byl Baturina, kdo prostrčil míč nohama polského brankáře pro svůj první seniorský reprezentační gól.

2-3 (45′)

Zalewski stáhl jeden zpět pro Polsko, když získal míč na levé straně vápna Chorvatska a znovu našel levý dolní roh.

3-3 (68′)

Szymański inkasoval přihrávku od Lewandowského a zpoza vápna zakroužil nízkou střelu do levého rohu za Livakoviće.

Chorvatsko je nyní na druhém místě ve skupině 1 ligy A se 7 body za Portugalskem, které má 10 bodů. Třetí je Polsko se 4 body a poslední Skotsko s 1 bodem.

Chorvatsko se ve svých posledních dvou zápasech střetne se Skotskem venku 15. listopadu a s Portugalskem doma 18. listopadu.

Vítězové skupin a druzí postupují do čtvrtfinálového kola, kde se hraje doma a venku dvě nohy v březnu 2025.