Chorvatsko je opět mistry světa ve vodním pólu

(Foto kredit: HVS/Giorgio Scala/DBM)

Chorvatský tým vodního póla získal zlatou medaili na mistrovství světa poté, co v sobotu ve finále porazil po penaltách Itálii.

Dnes to bylo čtvrté vystoupení Chorvatska ve finále mistrovství světa.

V roce 2007 získalo Chorvatsko zlato v Melbourne, když ve finále porazilo Maďarsko. Jejich druhé zlato přišlo v Budapešti v roce 2017. V roce 2015 získali stříbro v Kazani.

Chorvatsko šlo do brzkého vedení, ale po gólech Itálie vedly po první čtvrtině 3:2.

Druhá čtvrtina byla těsná, Chorvatsko se vrátilo do vedení 5:4, než Italové na konci vyrovnali a v poločase 5:5.

Třetí čtvrtina byla další těsná, ale Chorvati díky poslední vteřině zákroku Marka Bijače vedli do posledních 8-7.

Oba týmy si v těsné poslední čtvrtině vyměnily góly, ale byli to Italové, kteří se dostali do vedení za stavu 11:10, ale po pěti sekundách zbývajících by Rina Burić vyrovnal a poslal finále do penalt. Itálie by chyběla ve dvou penaltách, aby Chorvatsko vyhrálo 15:13.

Konstantin Harkov (4) a Jerko Marinić-Kragić (3) byli v noci nejlepšími střelci Chorvatska.

Zahrát si za pouhý měsíc finále Eura i Mistrovství světa bylo pro Ivicu Tučáka impozantním počinem. Minulý měsíc Chorvatsko prohrálo se Španělskem ve finále Eura a získalo stříbro.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com