Chorvatsko porazí Srbsko a postoupí do semifinále mistrovství světa

Chorvatsko porazilo Jižní Afriku a dostalo se do posledních 16 na mistrovství světa

(Foto kredit: HVS/Andrea Masini/DBM)

Chorvatský tým vodního póla postoupil do semifinále mistrovství světa poté, co v úterý ve čtvrtfinále porazil Srbsko 15:13.

Jak už to v průběhu let bývá, od začátku to byl další vyrovnaný zápas mezi soupeři.

Na konci první čtvrtiny byly skóre vyrovnané na 4-4 a druhá čtvrtina byla stejně těsná, oba týmy si vyměnily góly a do poločasové přestávky šly za nerozhodného stavu 9-9.

Chorvatsko se dostalo do popředí ve třetí čtvrtině s nízkým skóre a v poslední čtvrtině povede 11:10.

Loren Fatović (Foto kredit: HVS/Andrea Masini/DBM)

Srbsko vyrovnalo brzy v poslední čtvrtině, ale Chorvatsko by se opět dostalo do vedení a vydrželo v posledních minutách, aby zaznamenalo další působivé vítězství a dostalo se na medailovou pozici na dalším velkém turnaji.

Za Chorvatsko byl nejlepším střelcem Loren Fatović se 4 góly. Brankář Marko Bijač byl mezitím opět ve vrcholné formě a předvedl řadu zásadních zákroků.

Chorvatsko se v semifinále střetne s vítězi čtvrtfinále Francie proti Maďarsku.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com