Chorvatsko porazilo Francii a dostalo se do finále mistrovství světa

(Foto kredit: HVS/Giorgio Scala/DBM)

Chorvatský tým vodního póla se dostal do finále mistrovství světa poté, co ve čtvrtečním semifinále porazil Francii na penalty.

Chorvatsko se nyní dostalo do finále, poté co se minulý měsíc dostalo do finále mistrovství Evropy.

Francie, která ve čtvrtfinále naštvala Maďarsko, byla smolařkou a v úvodních fázích se udržela, protože Chorvatsko se po úvodní čtvrtině těšilo pouze z vedení 3:2.

Brankář Chorvatska Marko Bijač provedl ve druhé čtvrtině řadu zásadních zákroků, aby pomohl svému týmu dostat se v poločase do vedení 6:5.

Chorvatsko ve třetí čtvrtině potvrdilo svou autoritu zápasu, když se dostalo do vedení 9-6. Francie by v poslední čtvrtině zabojovala a vyrovnala na 11-11, zbývalo jen 16 sekund. Chorvatsko by zvítězilo v penaltách a letos by se dostalo do druhého finále v řadě.

Za Chorvatsko byl nejlepším střelcem Loren Fatović se 3 góly.

Chorvatsko se v sobotu ve finále střetne s Itálií poté, co Italové dnes porazili Španělsko 8:6.

Chorvatsko minulý měsíc v Záhřebu prohrálo finále mistrovství Evropy ve vodním pólu 2024 se Španělskem 11:10.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com