Chorvatsko porazilo Řecko a dostalo se do semifinále mistrovství Evropy ve vodním pólu

(Foto kredit: European Aquatics/Istvan Derencsenyi)

Chorvatsko postoupilo do semifinále mistrovství Evropy ve vodním pólu 2024 poté, co dnes večer v Záhřebu porazilo Řecko.

Chorvatsko to zapnulo v posledních dvou čtvrtinách před hlasitým domácím publikem, když se po prvním poločase vrátilo z prohry 5-6 a zvítězilo 13-8.

Žádná ze stran se v úvodních fázích nepohnula ani o píď, když během první čtvrtiny, která skončila 3-3, střídala gól za gól. Řecko se ve druhé čtvrtině stáhlo a přehrálo Chorvatsko 3:2, ale pak se karta obrátila.

Za Chorvatsko vedl Jerko Marinić Kragić, který skóroval se čtyřmi góly, protože Chorvatsko si vytvořilo velký náskok, když ve třetí čtvrtině vstřelilo čtyři nezodpovězené góly.

Udrželi by tlak a zajistili si čtvrté semifinále na evropském šampionátu v řadě.

Chorvatský brankář Marko Bijač odehrál vynikající zápas a předvedl řadu důležitých zákroků.

Chorvatsko se nyní v neděli v semifinále utká s Maďarskem poté, co vyřadilo Srbsko ve čtvrtfinálovém střetu dříve během dne.

V prvním kole skupiny A Chorvatsko porazilo Španělsko po penaltovém rozstřelu 14:12, před impozantním vítězstvím nad Francií 12. července. V posledním zápase skupiny by Chorvatsko utrpělo porážku na penalty s Černou Horou.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com