Chorvatsko postoupí do finále olympijského turnaje ve vodním pólu

• v
    Sport
Chorvatský tým vodního póla

(Foto: HVS/Giorgio Scala/DBM)

9. srpna 2024 – Chorvatsko si zajistilo postup do finále olympijského turnaje ve vodním pólu v Paříži.

Chorvatsko se ve finále střetne se Srbskem poté, co v pátek v napínavém semifinále porazilo Maďarsko.

Navzdory pomalému začátku a několika brzkým chybám, které umožnily Maďarsku dostat se brzy do vedení, bylo Chorvatsko dnes večer opět působivé.

Chorvatsku se podařilo získat zpět počáteční výhodu Maďarska a zakončilo úvodní čtvrtinu nerozhodně 3-3.

Chorvatsko mělo silnou druhou čtvrtinu a do zápasu vtisklo svou autoritu a šlo do poločasové přestávky s vedením 7:5.

Ve třetí čtvrtině by si oba týmy vyměnily góly a těžko by hledaly příležitosti. Chorvatsko si udrželo svůj dvoubrankový náskok a skončilo 9:7.

olympiády ve vodním pólu v chorvatsku

Fotografický kredit HVS / Andrea Staccioli (DBM)

Obrana týmu byla dnes opět obzvláště působivá, brankář Marko Bijač opět předvedl několik zásadních zákroků, aby udržel Maďarsko na uzdě.

Maďarsko mělo šance na remízu v posledních minutách, ale byl to opět Bijač, kdo je několikrát zapřel a Chorvatsko se drželo vítězství 9-8.

Chorvatsko, které ve čtvrtfinále porazilo oblíbené Španělsko, se nyní utká o zlatou medaili se Srbskem. Zápas se hraje v neděli 11. srpna ve 14 hodin místního času.

„Dali jsme do toho celé své srdce proti gigantu tohoto sportu. Gratuluji klukům a celému personálu, kteří se dostali do olympijského finále. Tihle kluci jsou neuvěřitelní, za rok udělali tři finále. Mým snem je vyhrát zlatou olympijskou medaili, tady se to možná nepovede, ale věřím, že máme sílu jít až na doraz,“ řekl po utkání trenér Ivica Tučák.

Chorvatsko se na posledních olympijských hrách v Japonsku v roce 2021 dostalo do čtvrtfinále a v roce 2016 získalo stříbro v Riu de Janeiro. Poslední zlatou medaili získali v Londýně v roce 2012.