• v
    Sport
Luka Sucic skóroval Chorvatsko Albánii Euro 2024

Luka Sučić slaví

Chorvatsko ve středu odpoledne porazilo Albánii na Volksparkstadion v Hamburku ve svém druhém zápase Eura 2024.

Hlavní trenér Zlatko Dalić provedl několik změn v sestavě, která začala porážkou 3:0 se Španělskem.

Bruno Petković začal místo Ante Budimira, Ivan Perišić začal na levém beku a Joško Gvardiol se přesunul zpět do středu obrany. Josip Juranović měl také možnost startovat před Josipem Stanišićem.

Chorvatsko začalo zápas podobně jako v sobotu proti Španělsku, chyběla mu energie, agresivita a herní plán.

Příliš často dávali míč pryč a v útoku vypadali pomalu a letargicky. Albánie by je nechala zaplatit a v 11. minutě by šla do vedení.

Albánie 1:0

Při protiútoku Albánie by Qazim Laci vpadl do pokutového území a bez problémů by zamířil domů. Nikdo z chorvatských hráčů nebyl poblíž, i když brankář Dominik Livaković si s hlavičkou albánského záložníka měl poradit lépe.

Albánie pokračovala v tlaku na chorvatskou obranu během prvního poločasu, který byl pro velký počet chorvatských fanoušků na Volksparkstadionu noční můrou.

Dobrý zákrok Livakoviće zabránil Albánii zdvojnásobit svůj náskok, protože Chorvatsko vypadalo unaveně a bez nápadů do budoucna.

Dalić udělal střídačky v poločase, přivedl Luku Sučiće a Maria Pašaliće na Marcela Brozoviće a Lovra Majera.

Chorvatsko se vzápětí výrazně zlepšilo a začalo ohrožovat albánskou branku. Sučić měl šanci zachráněnou, než šel zblízka hlavou Pašalić.

Přes injekci čerstvých nohou a energie bylo pro Chorvatsko stále těžké rozbít naskládanou albánskou obranu. Dalić pokračoval ve střídání, když se Chorvatsko zběsile snažilo vrátit do hry a nakonec přišel zlom.

1-1

Kramarić zvyšuje na 1:1 v 74. minutě. Zrovna, když to bylo nejvíc potřeba, se objevil Kramarić, v klidu kontroloval míč, posunul si ho z levé na pravou nohu a pak s lehkostí skóroval.

Chorvatsko pak šlo do čela o 3 minuty později.

2-1 Chorvatsko

Budimir by míč vrátil zpět k Sučićovi a jeho střelu by odrazil albánský obránce do zadní části sítě.

Chorvatsko se v pondělí večer utká s Itálií ve svém posledním zápase skupiny.