Chorvatsko přichází zezadu, aby v Záhřebu porazilo Skotsko

• podle chorvatského týdne
  • v
    Sport

Chorvatsko v sobotu večer porazilo Skotsko 2:1 v zápase Ligy národů UEFA v Maksimiru v Záhřebu.

Utkání přineslo nějaké pozdní drama, když VAR vyloučil skotský vyrovnávací gól v poslední sekundě hry.

Chorvatsko by ve 33. minutě zaostalo, ale první mezinárodní gól 21letého Igora Matanoviće a hlavička Andreje Krramariće by domácím zajistily všechny tři body.

Chorvatsku dnes večer chyběl Mateo Kovačić, který ve Velké Británii čekal na narození svého druhého dítěte.

To znamenalo, že Luka Modrić dnes poprvé po jedenácti letech nastoupil ve středu zálohy bez Kovačiće nebo Marcela Brozoviće.

0-1

Skotsko se ujalo vedení ve 33. minutě, kdy se jako první dostal k chybnému odkopu křídelník Bournemouthu Ryan Christie a jeho střela zleva překonala z těsného úhlu Dominika Livakoviće v brance, Duje Ćaleta-Car ji nedokázal uklidit z čáry.

1-1

Chorvatsko odpovědělo o tři minuty později, když se 21letý Igor Matanović vrhl do vápna a pevně trefil pravačkou střelu kolem Craiga Gordana pro svůj první mezinárodní gól.

2-1

Chorvatsko šlo poprvé dopředu v 70. minutě, kdy Kramarić zamířil domů poté, co brankář Skotska Gordon dokázal odrazit střelu přímo na něj.

Chorvatsko se v úterý večer v Polsku utká s Polskem.