Chorvatsko rozdrtí Čínu a připraví čtvrtfinále proti Srbsku

Chorvatsko porazilo Jižní Afriku a dostalo se do posledních 16 na mistrovství světa

(Foto kredit: HVS/Andrea Masini/DBM)

Chorvatský tým vodního póla si zajistil místo na nadcházejících letních olympijských hrách v Paříži a také čtvrtfinále na mistrovství světa poté, co v nedělním osmifinále porazil Čínu 22:4.

Barracudas si vítězstvím nad Čínou zajistily účast na olympijských hrách v Paříži, což bylo prioritou trenéra Ivicy Tučáka.

Chorvatsko se nyní v úterý střetne ve čtvrtfinále se Srbskem.

Ohledně zápasu s Čínou opravdu nebylo pochyb o tom, kdo je v bazénu „šéf“, zručnější a rychlejší. Po první čtvrtině 5:2, v poločase již 10:3..

Od první do poslední minuty bylo několik věcí jasných. Nejen, že je Chorvatsko mnohem lepším týmem, ale naši hráči vstoupili do zápasu maximálně motivovaní, vážní a disciplinovaní. Od první do poslední vteřiny se bránili a útočili z plných sil.

Nejblíže ke skórování měli Číňané proti Barracudas (kromě jasného stavu 0:0) v úvodu, když snížili náš náskok na 3:1 a 4:2. V žádné čtvrtině však nevstřelili více než 2 branky. Jen to v prvním. Ve druhé polovině hry pouze 1 gól pro Čínu. Na druhou stranu, Chorvatsko perfektní 9-9 v přesilovce. Přestože je soupeř nižšího rangu, v zápasech tak nevyrovnané kvality nebývají čísla tak působivá.

Všichni naši hráči, kromě brankáře, dali gól. Nejvíce vyčníval Konstantin Harkov, který byl později vyhlášen hráčem zápasu.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com