Chorvatsko si zajistilo místo ve světové skupině Davis Cupu

• podle chorvatského týdne
  • v
    Nezařazené

Chorvatský mužský tenisový tým vedl v utkání I. světové skupiny Davisova poháru, které se tento víkend hraje ve Varaždinu, proti Litvě nedostižně 3:0.

Chorvatsko si tímto vítězstvím zajistilo místo v nejvyšší soutěži prestižní týmové tenisové soutěže, která se bude konat v únoru příštího roku.

Třetí bod pro Chorvatsko zajistili Mate Pavić a Mili Poljičak, kteří ve čtyřhře porazili Edase Butvilase a Viliuse Gaubase a dnes zvítězili 6-4, 1-6, 6-3.

V úvodním pátečním zápase nerozhodného výsledku dostal Borna Goja Chorvatsko do vedení 1:0, když porazil Viliuse Gaubase ve dvou setech 6:4, 6:2.

Duje Ajduković pak ve druhém zápase zvýšil na 2:0 pro Chorvatsko.

Utkal se s Edasem Butvilasem a po vítězství v prvním setu 7-5 by Litevec vyrovnal na jeden set, než by Chorvat vyhrál poslední, který by zápas zvládl 7-5, 6-7, 6-2.

Přestože o výsledku nerozhodného výsledku bylo rozhodnuto, ve Varaždinu se bude hrát ještě jedna dvouhra, kde Duje Ajduković hraje s Viliusem Gaubasem.