Chorvatsko vstoupilo do finále mistrovství Evropy poté, co porazilo Maďarsko

Chorvatsko porazí Španělsko a v roce 2024 zahájí mistrovství Evropy ve vodním pólu

Jerko Marinic Kragic (CRO) (Foto: European Aquatics / Tom Dubravec / CROPIX)

Chorvatsko se dostalo do finále mistrovství Evropy ve vodním pólu 2024.

Chorvatsko bude hrát své finále evropského šampionátu v řadě poté, co dnes večer v Záhřebu porazilo formující se Maďarsko 11:8.

Od začátku to byl tvrdý zápas, kterému dominovaly obrany obou týmů. Oba týmy si vyměnily góly v úvodní čtvrtině, která skončila 2:2.

(Foto: European Aquatics / Tom Dubravec / CROPIX)

Působivá defenzivní ukázka ve druhé čtvrtině od Chorvatska pod vedením brankáře Marka Bijače zabránila Maďarsku skórovat a Chorvatsko, které hrálo ve čtvrtém semifinále v řadě, šlo do poločasové přestávky za stavu 4:3.

Chorvatsko si zajistilo čtvrtfinále a místo na mistrovství světa v Dauhá

(Foto: European Aquatics / Bozidar Vukicevic / CROPIX)

Oba týmy ve třetí čtvrtině jen obtížně hledaly zadní část sítě, ale Maďarsko dokázalo rozdíl mírně stáhnout a Chorvatsko vedlo do poslední čtvrtiny 7:6.

Loren Fatović by zvýšil vedení Chorvatska na tři branky a domácí by se v posledních minutách drželi a dovršili památnou výhru. Nejlepším střelcem Chorvatska byl v noci Jerko Marinić-Kragić se třemi góly.

Působivé Chorvatsko poráží Francii na mistrovství Evropy ve vodním pólu

Chorvatský trenér Ivica Tucak (Foto: European Aquatics / Bozidar Vukicevic / CROPIX)

Chorvatsko bude doufat v po sobě jdoucí evropské tituly a v jejich třetí celkově, když se v úterý ve finále střetne se Španělskem. Španělsko v prvním semifinále porazilo Itálii 7:4.

Chorvatsko ve skupině porazilo Španělsko 14:12.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com