Chorvatsko získává stříbrnou medaili na mistrovství Evropy ve vodním pólu

Chorvatsko vyhrálo třetí evropský titul ve vodním pólu

(Foto kredit: European Aquatics/Istvan Derencsenyi)

Chorvatsko dnes večer ve finále mistrovství Evropy ve vodním pólu 2024 v Záhřebu porazilo Španělsko.

Chorvatsko, které ve svém skupinovém zápase porazilo Španělsko, to dnes večer nedokázalo ani podruhé a v napínavém finále by prohrálo 11:10.

S 1500 chorvatskými fanoušky za zády začali domácí tým silnějším a dostali se do brzkého vedení. Kapitán a brankář Marko Bijač předvedli několik dobrých brzkých zákroků a Chorvatsko by po první čtvrtině vedlo 5:3.

Chorvatsko porazilo Řecko a dostalo se do semifinále mistrovství Evropy ve vodním pólu

Ante Vukičević a Luka Bukić, kteří vstřelili čtyři branky v úvodním poločase, pomohli Chorvatsku natáhnout vedení ve druhé čtvrtině na tři branky, ale Španělsko se bránilo a v poločase snížilo skóre na 7:6.

Španělsko vyrovnalo zápas na začátku třetí čtvrtiny, ale Chorvatsko by znovu získalo vedení a poté, co Bijač předvedl dva důležité zákroky, Loren Fatović zvýšil Chorvatsko na 10-8 v poslední čtvrtině.

Pro domácí fanoušky to byla nervózní závěrečná osmiminutovka, ale Bijač byl ve skvělé formě a předvedl neuvěřitelné zákroky. Chorvatsko by vedlo 10-8, zbývaly jen něco málo přes dvě minuty, ale po vstřeleném gólu by to Španělsko na konci urvalo.

Chorvatsko mělo za cíl vyhrát tituly v řadě a celkově třetí.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com