Dinamo Záhřeb naštvalo Real Betis, aby se dostal do osmifinále Evropské konferenční ligy

Dinamo Záhřeb vyřadilo španělský klub La Ligy Real Betis a dostalo se do osmifinále Evropské konferenční ligy.

Dinamo Záhřeb postoupilo do poslední šestnáctky poté, co porazilo Real Betis celkem 2:1 po remíze 1:1 na stadionu Maksimir v Záhřebu dnes večer.

Penalta Bruna Petkoviće ve Španělsku v prvním zápase minulý týden přinesla chorvatskému mistrovi výhru 1:0 a dnes večer si postup zcela zasloužila.

Real Betis dnes večer otevřel skóre proti průběhu hry ve 38. minutě poté, co Petković málem dostal domácí dopředu střelou k tyči.

Ruibal se dokázal dostat až před brankáře Dinama Záhřeb a šikovně prostřelil míč u bližší tyče a upravil na 1:0.

Dinamo Záhřeb si na začátku druhého poločasu vytvořilo řadu šancí a zaslouženě se vrátilo do vyrovnaného stavu v 59. minutě, kdy byl japonský křídelník Kaneko po ruce, aby z bezprostřední blízkosti nasměroval míč do sítě po dobré práci zleva od Hodži.

Dinamo Záhřeb pokračovalo v tlaku Real Betis nemohl vůbec nic rozjet a stal by se dalším skalpem Chorvatů v Evropě. Je to také poprvé, co Dinamo Záhřeb vyřadilo španělský klub z evropské soutěže.

Dinamo Záhřeb nyní postupuje do poslední šestnáctky a losování proběhne v pátek 23. února. Sedm výherců dnes večer zapojí do losování: