• podle chorvatského týdne
  • v
    Sport
Chorvatsko slaví gól proti Polsku v Osijeku

Chorvatsko si dnes večer zajistilo vítězství 1:0 nad Polskem ve svém druhém zápase Ligy národů UEFA v Opus Areně v Osijeku díky úžasnému přímému kopu kapitána Luky Modriće.

Zkušený záložník, který skóroval pouhé dvě hodiny před svými 39. narozeninami, stočil míč do horního rohu, aby zajistil svému týmu výhru.

Po prohře 2:1 s Portugalskem ve svém prvním zápase se Chorvatsko odrazilo dalším silným výkonem.

Trenér Zlatko Dalić zůstal u rozestavení 3-5-2 a předal start nadějnému útočníkovi Igoru Matanovićovi.

Chorvatsko dominovalo držení míče od začátku do konce a těžilo z extra muže ve středu zálohy. Marko Pjaca předvedl slušný posun na pravém křídle, v prvním poločase často přebíral svého strážce a centroval do vápna.

Levá strana se však opět ukázala jako problematická, protože Borna Sosa byl v útoku neúčinný a měl potíže s podporou Joška Gvardiola. Sosa, který není přirozeným obráncem, nechal Chorvatsko na křídle bez tempa a kreativity.

Ve středu zálohy byli opět vynikajícími umělci Mateo Kovačić a Luka Modrić. Ve druhém poločase se blýskl především Kovačić, který kontroloval tempo a prorážel soupeře k zakládání útoků.

V defenzivě vypadala zadní trojka solidněji než při prohře s Portugalskem. Duje Ćaleta-Car byl jistější než Marin Pongračić a Josip Šutalo měl velmi silnou hru.

Střídající Luka Sučić se při svém nástupu pozitivně projevil a ukázal své kvality.

Útočník Matanović měl opět celý zápas napilno, vytvářel si prostor a dostával se do zakončení z několika poločasových šancí. Přestože nedokázal najít zadní stranu sítě, opustil hřiště za bouřlivého potlesku, když byl v závěru utkání vystřídán.

Celkově vypadalo Chorvatsko dominantně v držení míče, stejně jako ve druhém poločase proti Portugalsku, ale k uspání zápasů je stále potřeba klinické zakončení.

Trenér Dalić má z čeho mít radost. Nová formace přinesla od Eura zlepšení hry Chorvatska.

Vzhledem k tomu, že se vracejí zranění hráči a mladší hráči získávají další klubové zkušenosti, má Dalić důvody k optimismu.

Příští zápas Chorvatska bude proti Skotsku v Záhřebu 12. října.