Historický triumf Chorvatska na mistrovství světa v atletice neslyšících

• v
    Nezařazené
Mia Nekić a Laura Štefanac na mistrovství světa v atletice neslyšících

Mia Nekić a Laura Štefanac (soukromé album)

Chorvatsko získalo zlatou a stříbrnou medaili na mistrovství světa v atletice neslyšících, které se koná v Taipei City od 18. do 23. července.

První medaili, stříbrnou v hodu diskem, vybojoval Mia Nekickterá si při svém debutu na mistrovství světa připsala osobní maximum 44,05 metru.

Její hod ale překonali až do konce soutěže, zlatou medaili si odvezla i Češka Matušková, která dosáhla v prvním kole.

Mia Nekić na mistrovství světa v atletice neslyšících

(Soukromé album)

„I když je to moje první seniorské mistrovství světa neslyšících a podmínky byly jiné, než na jaké jsem zvyklý, dal jsem do toho všechno. Věřím, že mám ještě velký potenciál ukázat na deaflympiádě v Tokiu,“ řekla Mia Nekićová po zisku stříbra.

Mia měla první seniorskou soutěž loni na mistrovství Evropy, kde se umístila na 4. místě v hodu diskem a na 5. místě ve vrhu koulí.

Dnes, Laura Stefanac získala své první světové zlato v hodu oštěpem.

Po dvou zlatých medailích na deaflympiádě a dvou zlatech na mistrovství Evropy si Laura zajistila druhou medaili na mistrovství světa.

Laura Štefanac na mistrovství světa v atletice neslyšících

Její vítězný hod měřil 47,43 metru a vytvořil tak nový rekord šampionátu.

„Ten pocit je fantastický. V letošní sezóně jsem měl v plánu vyhrát světové zlato, které mi ve sbírce chybělo. Bohužel jsem nepřekonala světový rekord, což bylo také v plánu, ale nejdůležitější je, že zlato je tady,“ řekla po zisku zlata Laura Štefanac.

Mistrovství se zúčastnili také Jakob Ivan Košak, který se dostal do semifinále v závodech na 100 metrů a 200 metrů, a Viktor Barešić, který debutoval na seniorské úrovni a umístil se na 13. místě ve vrhu koulí.