Karla Žilić je kadetská mistryně v pětiboji a zadarský klub získal čtyři medaile!

V Záhřebu, pořádaném AK Dinamo – Zrinjevac, se konalo mistrovství Chorvatska jednotlivců ve víceboji všech kategorií. Mistrovství se zúčastnilo sedm členů Atletického sportovního klubu Zadar, kteří získali celkem čtyři medaile, jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou.

V konkurenci devatenácti kadetek vybojovala čtrnáctiletá kadetka Karla Žilićová přesvědčivě první místo a titul mistryně republiky v pětiboji s celkovým počtem 3427 bodů (osobní a nový klubový rekord). Karla závodila ve všech pěti disciplínách ve stejný den.

Získala tak první místo na 60 m překážek (9,02 s, osobní a klubový rekord), ve skoku dalekém vybojovala druhé místo (2,14 m 9, ve vrhu koulí (3 kg) třetí místo (9,35 m osob. rekordu), získala první místo ve skoku vysokém skokem výšky 160 cm (osobní rekord), zatímco na 600 m obsadila šesté místo (1,47,98 osobní rekord).

V soutěži kadetů v pětiboji obsadil Dorijan Jurešić šesté místo s celkovým počtem 2414 bodů. Mezi seniorkami získala druhé místo a stříbrnou medaili Katarina Gašparović Žodan, která získala celkem 2810 bodů (osobní a klubový rekord). Katarina získala druhé místo v běhu na 60 m překážek (10,00 sekund), druhé místo ve skoku vysokém (152 cm), druhé místo ve skoku dalekém (4,90 m), vrhu koulí (4 kg 9 druhé místo (9, 86 m, a druhé místo na 800 m (2.54.23).

V konkurenci 16 závodnic vybojovala juniorská kadetka Natali Barišić druhé místo a stříbrnou medaili ve čtyřboji s 2408 body, třetí místo a bronzovou medaili získala Nina Vujević z Galova, která se atletice věnuje teprve čtyři měsíce. celkem 1 984 bodů. Natali dosáhla těchto výsledků ve 4 disciplínách, které předvedla v jeden den: 400 m šesté místo (1,07,32 osobní rekord), vrh koulí (2 kg) první místo (11,22 m osobní rekord), skok daleký druhé místo (5,12 m osob. rekord), 55 m překážek první místo (9,10 s), přičemž Nina dosáhla těchto výsledků: 400 m sedmé místo (1,07,75, osobní rekord), vrh koulí (2 kg) páté místo (9,33 m, osobní rekord), dl. skok třinácté místo (4,44 m osobní rekord), třetí místo v běhu na 55 m překážek (9,60 s, osobní rekord). Luna Mandić získala čtvrté místo s 3368 body v soutěži mladších juniorů v pětiboji, Emilio Pucar pak sedmé místo v soutěži mladších juniorů v sedmiboji s 3917 body.

– V konkurenci 14 klubů, které získaly medaile, obsadil ASK Zadar páté místo se čtyřmi získanými medailemi. Nutno zmínit, že členové Atletického sportovního klubu Zadar získali na halovém mistrovství Chorvatska celkem 14 medailí, 2 zlaté, 5 stříbrných a 7 bronzových. Všem sportovcům a jejich trenérům gratulujeme k dosaženým výsledkům a příští víkend (2. a 3. března 2024) se členové Atletického klubu Zadar představí ve Splitu na zimním mistrovství Chorvatska v přehazování, kterým oficiálně zahájí novou venkovní atletickou sezónu. , řekl, je trenér ASK Zadar Ivan Šola.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com