• v
    Sport
Lovro Majer

Lovro Majer

Záložník VfL Wolfsburg Lovro Majer dnes na Euro 2024 v Rijece pomohl Chorvatsku k vítězství 3:0 nad Severní Makedonií.

Šestadvacetiletý hráč, který byl působivý, když Chorvatsko v březnu vyhrálo ACUD Cup v Egyptě, dal trenéru Zlatkovi Dalićovi po vynikajícím výkonu dnes večer na stadionu Rujevica o čem přemýšlet.

Skóre otevřel v 10. minutě Majer, když zakroutil přímý kop z 25 metrů do rohu sítě.

Těsně před poločasem zdvojnásobil vedení Chorvatska, když dobře zakombinoval s Brunem Petkovićem, než prostřelil brankáře Severní Makedonie.

Vzhledem k tomu, že se Chorvatsko utká se Španělskem na Euru 2024 zahájeném za 12 dní, Majer podpořil svůj případ, aby byl zařazen do startovní jedenáctky.

Majer hrál po boku Matea Kovačiće, který se stal vůbec nejmladším hráčem Chorvatska, který dosáhl 100 zápasů, v prvním poločase a dvojice dobře kombinovala.

Majer nyní v dresu Chorvatska nastřílel 8 gólů a v posledních letech soustavně předváděl výkony za svou zemi, především jako náhradník tím, že vnášel kreativitu do vývoje her.

Luka Modrić se k týmu nepřipojí do zítřka a mladík Dinama Záhřeb startuje v No. 10 rolí a figuroval i v Majerově druhém gólu.

Přestože o výsledku nebylo nikdy pochyb, Severní Makedonie vypadala při protiútoku hrozivě a obrana občas vypadala podezřele, což by Daliće znepokojovalo.

Marco Pašalić v 80. minutě udeřil domácím nedotaženým míčem z vápna a zvýšil na 3:0. Hodilo se, že záložník německého původu vstřelil svůj první gól za Chorvatsko na domácí půdě.

Dalić dal většině svého týmu nějaký herní čas a ve druhém poločase provedl řadu střídání.

Chorvatsko ve čtvrtek zamíří do Vatikánu, kde bude mít audienci u papeže Františka. V sobotu pak zamíří do Portugalska na přátelské utkání.

Na svou základnu v Německu se vydají přímo z Portugalska a začnou se připravovat na svůj úvodní zápas proti Španělsku 15. června.