• v
    Sport
Luka Modrič chorvatsko itálie

Luka Modrič

Chorvatsko utrpělo jednu ze svých nejvíce srdcervoucích remíz ve své historii, když Itálie vyrovnala posledním kopem zápasu a poslala Chorvatsko na pokraj návratu domů.

Luka Modrić se stal nejstarším hráčem v historii Eura, když v 55. minutě dostal Chorvatsko do vedení, ale v 8. minutě po zranění Mattia Zaccagni vyrovnal a zlomil chorvatské srdce.

Chorvatsko skončilo třetí ve skupině za Španělskem a Itálií se 2 body a potřebuje zázrak, aby postoupilo do vyřazovací fáze.

Trenér Zlatko Dalić provedl čtyři změny na straně, která začala proti Albánii, když nastoupil na Josipa Stanišiće, Marina Pongračiće, Maria Pašaliće a Luku Sučiće.

Byl by to právě Sučić, kdo by měl první šanci zápasu, když by pustil nebezpečnou levou nohu z 25 metrů ven, aby ho donnarumma v brance Itálie odmítl.

Chorvatsko by v úvodních fázích mělo velkou část držení míče, ale pro italskou obranu by jen zřídka představovalo skutečnou hrozbu.

Opět pomalé budování hry a absence skutečného tempa způsobily, že Chorvatsko vypadalo v útoku jednorozměrně.

Itálie se ráda posadila a čekala na svou šanci kontrovat a sama měla dvě velké šance otevřít skóre.

Největší šance se jim naskytla ve 27. minutě, kdy Barella zůstal jen těsně vedle, ale jeho hlavičku bravurně vyrazil Dominik Livaković.

Dalić provedl jedno střídání v poločase a nahrál útočníka Ante Budimira za Pašaliće.

V 53. minutě bude Chorvatsko nařízeno penaltou, když bylo rozhodnuto, že míč zpracoval Frattesi.

Prosadil se kapitán Modrić, ale jeho bodový kop by zachránil Donnarumma.

O minutu později Modrić vynahradil svou chybičku, když byl první u ztraceného míče poté, co Donnarumma zachraňoval před Budimirem a z bezprostřední blízkosti ho navrtal do zadní části sítě a zvýšil na 1:0.

Díky gólu se Modrić stal nejstarším střelcem v historii Eura.

Gól by zápas oživil, protože Itálie se hnala za vyrovnáním a začala by dělat problémy chorvatské obraně. Dalić zareagoval, přivedl Ivana Perišiće a Luku Ivanušece, ale to by byla celá Itálie, protože Chorvatsko vypadalo, že sedí vzadu.

Modrić odešel s deseti minutami zbývajícími, zatímco Dalić se podíval na čerstvé nohy, aby udržel výsledek.

V 98. minutě přišla zničující rána pro Chorvatsko a početnou skupinu fanoušků, když Zaccagni zakroutil střelou z hranice šestnáctky.

Chorvatsko nyní bude čekat, ale pokud Anglie výrazně neporazí Slovinsko a Dánsko Srbsko, jejich turnaj skončí.