Neretva padla ve Stanovi, Šutalo přivezl vítězství do Zadaru eurogólem v nadstaveném čase

ZADAR – NERETVA 3:2

ZADAR – Stadion Stanovi. Rozhodčí: Mario Jadrijević (Sinj). Asistenti: Kujundžić a Taraš.

Střelci: 0:1 Raguž (45+1), 1:1 Grgić (45+3), 1:2 Čavar (56), 2:2 Muić (77), 3:2 Šutalo (90+3).

ZADAR: Matasović, Muić, Jukić-Pelagić (od 59. Šutalo), Grgić (od 59. Vukadinović), Luetić (od 90. Iveljić), Jurić (od 59. Nakić), Perić, Jakir, Gregov, Djevaljekaj, Serbinov. Trenér: Marin Oršulić.

NERETVA: Ribić, Miletić, Vištica, Kolobara (od 80. Petrović), Šunjić (od 27. Jelavić), Čavar, Marić, Raguž (od 90. Bubalo), Sušac, Bošnjak, Crnčević. Trenér: Goran Galov.

V tomto utkání byl favorit Zadar, ale po několika pološancích, které Zadarští měli a neproměnili v góly, Neretva v nadstaveném čase šokovala Stanova, Zadarčany i trenéry domácích. Ujali se vedení 1:0. Velmi rychle (ve stejné minutě) ale Zadar srovnal výsledek, rovněž v nadstaveném čase. Bylo to, jak řekl jeden věrný následovník událostí ve Stanovi: Aby soupeř dal gól, musí porazit branku. Na hřišti bylo vidět, že domácí chtěli dojet do branky tím, že do ní „chodili“. Hosté postavili výbornou „autobusovou“ obranu, která snadno zastavila vlažné a málo střely, které Zadar vyslal směrem k branám Neretvy. V pokračování hry domácí fotbalisté obléhají branku hostů; kopali tři rohy za sebou, ale gól z toho nebyl a z protiútoku překonal branku velkým nebezpečím Raguž. Je 49. minuta a na druhé straně se vše povedlo Grgićovi, ale míč mu utekl o krok. Že je třeba Neretvu brát vážně a že se s ní „nehraje“, ukázala 56. minuta, stejně jako to, že to nebude lehký soupeř, kdy se hosté opět ujali vedení 1:2, a Gól vstřelil Čavar. Zadar vyrovnal na 2:2 a s postupem utkání a ke konci se hosté snažili ukrást stále více času na udržení tohoto výsledku, protože s bodem byli evidentně spokojeni. Útoky Zadaru ale přinesly ovoce, a tak v nadstaveném čase (90+2) padl třetí vítězný gól a střelcem se stal Mihovil Šutalo s nádherným gólem na klidnou procházku v čele tabulky.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com