Působivé Chorvatsko poráží Francii na mistrovství Evropy ve vodním pólu

Francie jde dolů do Chorvatska (Foto: European Aquatics / Bozidar Vukicevic / CROPIX)

Chorvatsko dnes večer vyhrálo svůj druhý zápas na mistrovství Evropy ve vodním pólu 2024 v Dubrovníku.

Chorvatsko v 1. kole skupiny A porazilo Španělsko po penaltovém rozstřelu 14:12 a dnes v noci se prosadilo dva ze dvou impozantním vítězstvím nad Francií 12.7.

Chorvatští fanoušci (Foto: European Aquatics / Bozidar Vukicevic / CROPIX)

Chorvatsko vedlo od začátku a do poločasové přestávky vedlo 6:2. Ve třetí čtvrtině by zvýšili svůj náskok, než by Francie v poslední čtvrtině kladla lepší odpor.

Rino Buric (CRO), Ugo Crousillat (FRA) (Foto: European Aquatics / Bozo Radic / CROPIX)

Rino Burić byl nejlepším střelcem Chorvatska v noci se třemi góly. Luka Lončar, Ante Vukičević a Marko Žuvela skórovali po dvou, zatímco Jerko Marinić Kragić, Josip Vrlić a Konstantin Harkov skórovali jednou.

Chorvatský trenér Ivica Tucak (Foto: European Aquatics / Bozidar Vukicevic / CROPIX)

Brankář Chorvatska Marko Bijač předvedl 6 zákroků ze 13 střel.

Poslední zápas skupiny Chorvatska je na programu 8. ledna proti Černé Hoře.

První dva týmy ze skupiny postoupí přímo do čtvrtfinále, třetí a čtvrté místo povedou do osmifinále.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com