Senzační Chorvatsko porazilo Španělsko na Euro Handball

Euro házené 2024: Chorvatsko porazilo Španělsko v senzačním začátku

(Foto: Chorvatský svaz házené)

Chorvatsko dnes večer senzačně začalo mistrovství Evropy v házené mužů 2024 v Německu.

Chorvatsko stěží udělalo chybu, protože způsobilo obrovský rozruch proti vládnoucímu vicemistrovi Evropy Španělsku, který vyhrál 39-29.

Chorvatsko vedlo od začátku a brzy se dostalo do vedení 6:1. Dokázali si udržet svou převahu během prvního poločasu a šli do přestávky za stavu 18:14. Čtyřgólový blesk na začátku druhého poločasu přivedl Chorvatsko ke zvýšení svého vedení na 22:14.

(Foto kredit: © Jozo Cabraja / kolektivf)

S velkým chorvatským kontingentem na tribuně vstřelili muž zápasu Ivan Martinović a Mario Šoštarić každý 8 gólů, když Chorvatsko zvýšilo svůj náskok na 10 gólů a pomohlo jim zaznamenat jedno z jejich nejpamátnějších vítězství.

„Gratuluji svým klukům. Nepamatuji si, kdy Španělsko naposledy prohrálo o 10 gólů. Když bráníte stejně dobře jako my, je těžké prohrát. Není snadné porazit Španělsko, zvlášť o 10 gólů. Trochu to oslavíme a pak se soustředíme na naše další soupeře. Moji kluci hráli tak dobře, nemám k tomu víc co říct, ale stále máme hodně práce. Díky fanouškům, kteří se také objevili,“ řekl trenér Chorvatska Goran Perkovac.

Chorvatsko se v neděli utká s Rakouskem a po něm v úterý v posledním zápase skupiny B Rumunsko.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com