Zadar zaznamenal na Višnjiku dvanácté vítězství, Split vypadal jako „grogy“ boxer, kterému se nechtělo bojovat!

ZADAR – Hala „Krešimir Ćosić“. Diváci: 3000

Zadar – Split 77:61 (25:19, 19:12, 19:9, 14:21).

Rozhodčí: Milivoje Jovčić a Vladimir Vesković (Srbsko), Vojislav Lepetić (Černá Hora).

ZADAR – Davis(5), Klarica, Vujačić, Žganec(6), Mazalin(21), Lakić(11), Mekić(5), Jambrović, Drežnjak (7), Grbić, Božić(6), Ramljak(16).

ROZDĚLENÍ: Funderburk (8), Perković (3), Shorter (6), Sullivan (7), Kalajžić (11), Tišma (12), Runjić (3), Klepo, Kučić (3), Vuko (3). Perkušić (3), Ljubičić (2).

Zadar zaznamenal dvanácté vítězství v chorvatském trialu v lize AdmiralBET ABA proti Splitu a „zabetonoval“ si tak páté místo, které je v tuto chvíli dobrým základem pro zařazení do Eurocupu. Hlavními koly byli bezesporu Mazalin a Ramljak a Božić svou roli vyjádřil skokem (7) a asistencí (8), což bylo nesmírně užitečné.

Pouze v některých částech zápasu se Splitští uměli prezentovat jako soupeř, který by mohl zápas přivést do jisté nejistoty, ale v dalším průběhu se ukázalo, že to byla pouze iluze, navíc se „rozpadli“ jakoby staré síto. Je zřejmé, že Zadar na ně během dosavadní sezóny uvalil příliš obtížný komplex menší hodnoty….

Výborný zadarský opening, přesněji Ramljak a Mazalin táhli všemi směry, a to tak silně, že „žlutým“ nepomohly ani dvě „trojky“ při realizaci Shortera a Kučiće. Hra Zadaru se naopak stáhla do rychlých protiútoků a kombinatoriky, Split si to příliš zkomplikoval, pravdou je, že ani domácí nestáli nečinně. Dohromady to stačilo na to, aby se návštěvníci ocitli v minus jedenácti, pak si vzpomněli, jak by bylo dobré dát míček do rakety, ukázal Funderburk způsob, jak můžete ohrozit soupeře. I přes začátek druhé sekce vyčnívala dvě jména ze Zadaru, Ramljak a Mazalin, ostatní hráli roli kvalitních podpůrných pracovníků.

Nikde nebylo vidět Shortera, který se před začátkem zápasu „spojil“ s částí fanoušků, což ho velmi znervóznilo. Split se začal zvedat s realizací Kalajžiće a Vuky, pomohly i tři body Perkoviće. Stejně však zareagoval v náčrtu Zadrana Mekić v pravý čas, pak Kalajžić oplácel stejným opatřením, sešlo se jen na tři zaostávání. Davis vstoupil do hry a po dlouhé době dokázal vstřelit „trojku“, kterou přidal dvěma body

. A příběh prvního poločasu završil Lakić výbornou trefou za tři body, zároveň se rozezněla siréna k závěru. Pohodlná plus 13 na domácí straně skóre do šatny a na zpáteční cestě se opět vyznamenal Lakić, nejprve se ohlásil třemi body, následoval protiútok a rozehrávka na „dva“! Mazalin dal dvěma body na 51:31 a to byla teprve 23. minuta zápasu, ve kterém se Split po technické chybě Žgance objevil pouze na jeden trestný hod.

Split opravdu vypadal jako „groggy“ boxer, kterému se nechtělo bojovat! Jediné, k čemu se „vyjádřili“, byly missky a Zadar přes Mazalina a Lakiće šel parádně dopředu, výsledková převaha mimovolně narůstala (57:32)…. Zajímavé je, že první body ze hry dorazily v r. Rozděl tři minuty před koncem zápasu, ve třetí čtvrtině byl střelcem (jako bychom byli na fotbale, op.a.) Kalajžić! A

pak se z tribun ozvala „dělová rána“, která mnohým na okamžik vyrazila dech, klubová kasa nepochybně zažije nepříjemnosti! Poslední úsek? Split měl dobrou realizaci za tři body, primárně Tišma, ale i tak byl neustále v minusu asi o dvacet bodů, později porážku jen trochu zmírnil.

Autorem nebo překladatelem tohoto článku je: Redaktor Karel Smolík
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com, freepik.com nebo pexels.com